DIETETYKA


Dietetyka

Nasi specjaliści
Dane kontaktowe

Martyna Błaszczyk-Goczał

+48 663 066 868


SPRAWDŹ GODZINY PRZYJĘĆ

Racjonalne odżywianie to najprostszy sposób na utrzymanie odpowiedniej masy ciała i dobrego samopoczucia, a także doskonała profilaktyka chorób przewlekłych. dzięki stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety możliwa jest poprawa wyników badań biochem-icznych, wyciszenie objawów chorób dietozależnych, osiąganie lepszych wyników w sporcie, zmniejszenie dawki przyjmowanych leków i osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Oferujemy pomoc w zmianie nawyków żywieniowych i dobraniu odpowiedniej kaloryczności diety, a także proponujemy inne spojrzenie na żywienie, odchudzanie i własną sylwetkę. Specjalizujemy się w leczeniu żywieniowym:

  • cukrzycy typu 1 i 2 oraz cukrzycy ciężarnych
  • nadciśnienia i innych chorób układu krążenia • nadczynności i niedoczynności tarczycy, w tym choroby Hashimoto
  • zespołu policystycznych jajników (PCOS) • osób z chorobą nowotworową, w trakcie i po chemioterapii
  • nieswoistych chorób zapalnych jelit, w tym choroby Leśniowskiego-Crohna i Zespołu Jelita Drażliwego
  • ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki • chorób układu pokarmowego • alergii i nietolerancji pokarmowych, w tym celiakii i nietolerancji laktozy
  • chorób autoimmunologicznych
  • rzadkich schorzeń metabolicznych

Ponadto zajmujemy się dietą osób aktywnych fizycznie, urozmaicamy jadłospisy dzieci i osób starszych, wykonujemy analizę składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej, pomagamy schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała.  Zapraszamy na naszego bloga, gdzie znajdą Państwo schemat przebiegu konsultacji dietetycznej oraz wskazówki jak odpowiednio się do niej przygotować.

Dietetyk przyjmujący w Stacji Leczenia Ruchem nie będzie przy tym osobą ograniczającą się jedynie do ułożenia planu żywieniowego i egzekwowania jego realizacji. Zdajemy sobie znakomicie sprawę z tego, że wsparcie pacjenta jest procesem o wiele bardziej złożonym, wymagającym zaangażowania, motywowania i wspierania osoby, która chce zmienić nawyki żywieniowe. Nie jesteśmy nastawieni na jednorazowe powodzenie, ale na trwałe zmiany i potrafimy prowadzić pacjenta w sposób przybliżający osiągnięcie tego celu.

Wizyta u dietetyka nie wymaga szczególnego przygotowania, dobrze jednak jeszcze przed jej odbyciem zastanowić się nad tym, jaki ma być jej cel. Jeśli zmiana nawyków żywieniowych jest podyktowana koniecznością walki z określonymi schorzeniami, wskazane jest też zabranie ze sobą wyników ostatnich badań i zaleceń lekarza prowadzącego. Przed wizytą nie trzeba jednak niczego się obawiać. Dietetyk z naszego gabinetu nie jest osobą, która ocenia, ale tą, która wspiera pacjenta.

Dla pacjenta niezmiernie ważne jest, że dieta opracowywana jest indywidualnie. Bierzemy pod uwagę nie tylko stan zdrowia pacjenta i jego oczekiwania, ale również możliwości i ograniczenia, na jakie może on napotkać w trakcie zmiany nawyków żywieniowych. Osoby odwiedzające gabinet dietetyka nie muszą więc obawiać się, że zaproponowana im dieta nie będzie dopasowana do ich stylu życia lub nie będzie zgodna z upodobaniami kulinarnymi. Wierzymy, że to, co zdrowe, może być też smaczne i przekonujemy o tym naszych pacjentów.
ul. Sikorskiego 12
95-040 Koluszki

Najnowsze artykuły

Specjalizacje

Copyright by Stacja Leczenia Ruchem 2017. All rights reserved.